Projektowanie

Jak stworzyć dobrą stronę internetową firmy?

W dzisiejszych czasach posiadanie strony firmowej w Internecie to niemal konieczność. Wszak, Internet to medium w którym łatwo dotrzeć do informacji. Jeśli my nie umieścimy własnej oferty w sieci, istnieje prawdopodobieństwo, że zrobi to nasza konkurencja.

Profesjonalna strona Internetowa – dlaczego to takie ważne?
Umieszczenie oferty firmy i formularza kontaktowego jest niezwykle istotne z punktu widzenia klienta. Wszak, posiadanie własnej strony www jest niejako cechą profesjonalistów. Co więcej, witryna powinna być możliwie jak najbardziej profesjonalna, gdyż część klientów bardzo szybko dokonuje oceny – m.in. przez pryzmat strony internetowej.

Projekt graficzny, czyli jak powinna wyglądać strona Internetowa?
Witryna www powinna być – mówiąc wprost – ładna. Wszak, to jak wygląda i się prezentuje Twoje miejsce w Internecie – świadczy o Twojej firmie. Indywidualny projekt graficzny, schludny, profesjonalny szablon i intuicyjne menu – to podstawowe cechy profesjonalnej witryny.

Co powinno znaleźć się na stronie Internetowej?
Zastanów się – czego oczekuje Twój klient, jakich informacji poszukuje? Co chciałby wiedzieć na temat Twojej firmy?

Konieczne jest umieszczenie:

  • Oferty
  • Danych kontaktowych/Formularza kontaktowego
  • Mapy dojazdu

Opcjonalnie można umieścić:

  • Historię firmy
  • Portfolio

Forma i zawarte dane na konkretnej stronie Internetowej zależną są oczywiście od tematyki witryny. W wielu branżach coraz powszechniejsze jest umieszczanie artykułów poradnikowych. Dla przykładu, hurtownie artykułów budowlanych raczą swoich klientów takimi treściami jak:

  • Jak osadzić siatkę ogrodzeniową?
  • Jak ocieplić dom styropianem?
  • Który materiał ociepleniowy wybrać?

Dzięki powyższym – na stronę trafiają nie tylko osoby, które wyszukują firmę po nazwie firmy, ale także potencjalni klienci. Umiejętny copywriting pozwala sprzedać konkretne produkty.

Pamiętaj o responsywności!
Jeszcze kilkanaście lat temu – strony Internetowe przeglądać mogliśmy tylko i wyłącznie z poziomu komputera. Dzisiaj, sytuacja ma się nieco inaczej. Witryny oglądamy także za pośrednictwem: tabletów, telefonów oraz innych urządzeń. Musimy zatem zadbać o to, aby nasza witryna na każdym z urządzeń wyświetlała się w poprawny sposób, wszakże przeglądanie strony na telefonie komórkowym – nie przystosowanej do wielkości wyświetlacza to prawdziwa udręka.

Umieść na stronie intuicyjne menu.
Podobnie jak w swoim sklepie, biurze czy hali magazynowej – chcesz, aby Twój klient poruszał się sprawnie. Tak samo musisz traktować swoją stronę Internetową – powinna ona pozwalać na intuicyjne poruszanie. W menu umieść konkretne kategorie w taki sposób, aby potencjalny klient (zarówno laik, jak i profesjonalista) z łatwością mógł dotrzeć do konkretnych informacji.

Niezbędna może okazać się również wyszukiwarka. Wszak, dzięki niej dotarcie do poszukiwanych informacji będzie jeszcze łatwiejsze.

Jaki jest koszt stworzenia profesjonalnej witryny?
Koszt stworzenia strony Internetowej jest zależny od wielu czynników. Nie mniej jednak – prostą wizytówkę przedstawiającą firmę i jej ofertę zlecić możemy już za kwotę 1500 złotych (wraz z unikalną szatą graficzną).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *