Porady

Przedwczesny wytrysk – co zrobić? Do jakiego lekarza się udać?

Przedwczesny wytrysk – co zrobić

Impotencja, przedwczesny wytrysk i kompleks małego penisa – tematy tabu wśród Panów. Każda z tych przypadłości ma wpływ na współżycie seksualne i samoocenę. Bardzo często problemy na tle seksualnym stanowią źródło depresyjnych zachowań.

Seks dla mężczyzn jest niezwykle istotny, dlatego też wszelkie niedoskonałości są bardzo niepożądane. Pozostawiają ślad na dumie i stanowią wielkie rozczarowanie. 

W dzisiejszej publikacji chcielibyśmy szczegółowo przedstawić jeden z wyżej wymienionych problemów, a mianowicie – przedwczesną ejakulację. To bardzo powszechne zaburzenie seksualne dotyka spore grono mężczyzn.

Przedwczesny wytrysk – przyczyny

Przedwczesna ejakulacja to przypadłość, którą dzielimy na: nabytą oraz pierwotną. Pierwsza z nich dotyczy około 35% społeczeństwa, druga – 65%.

Za główną przyczynę nabytego przedwczesnego wytrysku uznaje się czynniki psychologiczno-społeczne tj: stres, nadpobudliwość seksualna, wysoki poziom podniecenia, brak doświadczenia. Ponadto, na przedwczesny wytrysk (nabyty) wpływ mogą mieć zaburzenia związane z prostatą i erekcją. Z kolei, pierwotna przedwczesna ejakulacja jest wynikiem zaburzeń transporterów i receptorów serotoniny. 

Reasumując, przedwczesny wytrysk można podzielić na dwa rodzaje: pierwotny i nabyty. Pierwszy z nich pojawia się już na samym początku współżycia (tj od pierwszych zbliżeń). Drugi zaś pojawia się dopiero po jakimś czasie.

Co na przedwczesny wytrysk?

Leczenie przedwczesnego wytrysku jest jak najbardziej możliwe. Medycyna przez ostatnie dwie dekady poszła w tym temacie znacząco do przodu, co sprawia, że przedwczesnej ejakulacji można zaradzić.

Pierwszą czynnością, którą należy zrobić jest konsultacja z lekarzem. Postawienie diagnozy oraz rozpoznanie przyczyn jest absolutną koniecznością. Dzięki temu będzie możliwe podjęcie leczenia. Zazwyczaj, leczenie tej przypadłości odbywa się dwufazowo – fizycznie i psychicznie. Do form fizycznych zaliczamy: ćwiczenia (APE), farmakoterapię, a do psychicznych: terapię połączoną z nauką.

Należy pamiętać, że przedwczesny wytrysk to choroba, której można zapobiec poprzez odpowiedni tryb życia oraz edukację seksualną. Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe to absolutna konieczność. Podobnie jest zresztą z aktywnością fizyczną, która powinna być realizowana systematycznie.Brak oporów, stresu związanego z pierwszymi zbliżeniami zdecydowanie ogranicza możliwość wystąpienia tego wstydliwego defektu.

Jak już wspomnieliśmy, leczenie przedwczesnego wytrysku realizuje się w oparciu o dwie metody – o charakterze farmakologicznym i psychoterapeutycznym. Nierzadko, owe metody są łączone i leczenie przebiega dwutorowo. Należy również zauważyć, że na rynku dostępne są również różnego rodzaju naturalne preparaty na przedwczesny wytrysk. Tabletki, proszki, spraye i płyny oparte na naturalnych składnikach potrafią być skuteczne, co pokazują liczne opinie i recenzje.

Jednym z absolutnie topowych rozwiązań jest Semaxin – suplement diety poprawiający funkcje seksualne i zwiększający płodność. Więcej na temat tego środka można przeczytać na Semaxin.pl.

Zdecydowanie większy odsetek uleczonych przypadków stanowią mężczyźni, którzy borykali się z PW nabytym. Wszak, w tym przypadku organizm utracił jedynie sprawność, kiedy w przypadku PW pierwotnego – nigdy jej nie posiadał.

Do jakiego lekarza?

Z problemem przedwczesnego wytrysku należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje nas do urologa i/lub seksuologa. Dolegliwość ta jest bardzo powszechna i nie należy jej się wstydzić. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *